Wiceminister finansów: trwają prace na sposobem opodatkowania kryptowalut

Biznes
Wiceminister finansów: trwają prace na sposobem opodatkowania kryptowalut
pixabay/MichaelWuensch

Nie będzie opodatkowania kryptowalut podatkiem od czynności cywilno-prawnych (PCC); MF nie odstępuje jednak od opodatkowania tego typu instrumentów, trwają prace legislacyjne w tej sprawie - poinformował w piątek wiceminister finansów Paweł Gruza.

- Zdecydowaliśmy się rozpocząć prace nad zmianami legislacyjnymi, które doprowadzą do odstąpienia od podatku od czynności prawnych wobec tego typu instrumentów (kryptowalut - red.) - powiedział wiceminister. Jak wyjaśnił, w związku tym podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC) związanych z kryptowalutami nie będzie pobierany.

 

Charakter tymczasowy

 

- Te rozwiązania legislacyjne, które będziemy opracowywać mają charakter tymczasowy, do czasu wypracowania docelowych regulacji - dodał Gruza.

 

Jak podał, MF postanowiło w trybie natychmiastowym powołać grupę roboczą, która w konsultacji z przedstawicielami branży kryptowalutowej opracuje możliwie precyzyjne wytyczne do tych wyliczeń.

 

- W żadnym razie nie odstępujemy od opodatkowania tego typu instrumentów i dochodów na tych instrumentach - podkreślił wiceszef MF.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie