Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach samorządowych

Polska
Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach samorządowych
Polsat News

- Nie wystartujemy w wyborach samorządowych wspólnie z Partią Razem - zapowiedział w piątek szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Jak dodał, współpracą z SLD nie było też zainteresowane stowarzyszenie Inicjatywa Polska, któremu szefuje Barbara Nowacka.

- Nie wystartujemy wspólnie z Partią Razem, znaną z tego - a nie mówię tego cynicznie, broń boże ich nie atakuję, trzymam za nich kciuki - bo nie chcą startować - powiedział szef SLD na antenie Polskiego Radia 24.

 

Jak mówił, miesiąc temu SLD zwróciło się pisemnie do Partii Razem z propozycją wspólnych list. - Opublikowaliśmy tę propozycję na forum "Krytyki Politycznej", podpisała to pani Anna Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa, w imieniu partii. Dostaliśmy odpowiedź po trzech czy czterech dniach, że nie są zainteresowani - mówił Czarzasty.

 

"O współpracy łatwo się mówi, trudniej się ją robi"

 

Pytany o współpracę z Barbarą Nowacką, Czarzasty odparł, że SLD kontaktowało się z nią po walnym zgromadzeniu członków Inicjatywy Polskiej, gdzie liderka stowarzyszenia apelowała o współpracę. - My żeśmy tydzień potem wysłali pismo, że na tę współpracę oczywiście bardzo chętnie przystajemy - powiedział.

 

Jak dodał, w ramach zapowiadanej współpracy miały być powołane cztery zespoły, w których skład miało też wejść SLD. - I na tym się skończyło. Chyba jest jeden zespół powołany. Trzy pozostałe nie zafunkcjonowały - powiedział Czarzasty. - O współpracy łatwo się mówi, trudniej się ją robi - ocenił szef SLD, podkreślając, że do takiego kroku trzeba być przekonanym.

 

"SLD Lewica Razem"

 

Szef SLD zapowiadał w czwartek na podkarpackiej konwencji SLD, że partia wystawi w wyborach listy pod szyldem "SLD Lewica Razem". - Wystawiamy te listy w 340 powiatach i w 85 okręgach sejmikowych, łącznie 16 tys. ludzi. Poza nami jest w stanie to zrobić tylko PiS, PO i PSL - podkreślił polityk. Partnerami Sojuszu w nadchodzących wyborach będą m.in. OPZZ, Unia Pracy, PPS, Dom Wszystkich Polska i Stowarzyszenie Ordynacka.

 

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie