Sondaż: spada poparcie dla PiS, rośnie dla PO. Trzecią siłą w Sejmie byłoby SLD

Polska
Sondaż: spada poparcie dla PiS, rośnie dla PO. Trzecią siłą w Sejmie byłoby SLD
WikimediaCommons/VaGla/Public Domain

Kryzys w relacjach z Izraelem i sprawa nagród dla ministrów odbiły się spadkiem poparcia dla PiS. Według najnowszego sondażu IBRIS na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 39,4 proc. ankietowanych. To o 3,3 pkt proc. mniej w stosunku do identycznego badania z lutego. Swoje notowania o 2,5 pkt proc. poprawiła PO, którą popiera 20,2 proc. Na SLD zagłosowałoby 9,7 proc. - wzrost o 2,5 pkt proc.

Kukiz’15 cieszy się sympatią 6,8 proc. wyborców (wzrost o 1,1 pkt proc.), PSL popiera 5,2 proc. (spadek o 0,8 pkt proc.), a Nowoczesna, która uzyskała wynik 5 proc. (spadek o 0,3 pkt proc.) znalazłaby się na granicy progu wyborczego.

 

Partia Razem uzyskałaby 1,4 proc. Wśród badanych - 9,5 proc. nie wie na kogo oddałoby swój głos.

 

W sondażu odrębnego poparcie dla partii wchodzących obecnie w skład Zjednoczonej Prawicy PiS ma 38,2 proc. poparcia, Porozumienie Jarosława Gowina - 0,8 proc., a Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry - 0,4 proc.

 

 

Badanie IBRiS dla "Rzeczpospolitej" przeprowadzono 1-2 marca. W tym okresie w polityce dominował temat kryzysu w relacjach z Izraelem i sprawa kontrowersyjnych nagród dla ministrów oraz wojewodów.

 

Rzeczpospolita, polsatnews.pl

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie