Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk spotkał się w Sejmie z protestującymi rodzicami

Polska

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk spotkał się w czwartek w Sejmie z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy od środy protestują w gmachu parlamentu. Protestujący mówili, że nie negują pomocy rządu dla rodzin dzieci z ciężkimi wadami zdrowotnymi, ale wciąż jest ona niewystarczająca dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych.

- Jestem przekonany, że polski rząd pochyli się z troską nad losem osób niepełnosprawnych, ich rodzin - powiedział Arkadiusz Mularczyk.

 

W środę w Sejmie rozpoczął się protest Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Rodzice domagają się wprowadzenia m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia. Zwrócili się w tej sprawie do prezydenta, premiera oraz prezesa PiS.

 

 

"Dziesiątki konferencji prasowych"

 

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprosiło protestujących na spotkanie w środę o godz. 19 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog"; zaproszenie, z którego protestujący nie skorzystali, zostało ponowione. MRPiPS zaproponowało kolejne spotkanie w czwartek o godz. 10.

 

Mularczyk powiedział w czwartek dziennikarzom, że "miał intensywne spotkania z tym środowiskiem (protestujących rodziców osób niepełnosprawnych - red.), w kadencji 2011-2015". "To były dziesiątki konferencji prasowych, one się nie przebijały do mediów, media nie były zainteresowane tym protestem" - ocenił.

 

PAP

bas/mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie