"Dziś 73. rocznica Powstania Warszawskiego". Tak twierdzi Nowoczesna

Polska
"Dziś 73. rocznica Powstania Warszawskiego". Tak twierdzi Nowoczesna
Twitter/Nowoczesna

Na twitterowym koncie Nowoczesnej opublikowano w czwartek zdjęcia posłów tej partii biorących udział w uroczystej sesji Rady Miasta na Zamku Królewskim, która poświęcona była - jak brzmiał wpis - "73. rocznicy Powstania Warszawskiego". Chwilę później tweet zniknął i pojawił się nowy, "poprawiony", mówiący o... "75. rocznicy Powstania Warszawskiego".

Posłowie Nowoczesnej z żonkilami w klapach marynarek byli obecni na uroczystej sesji Rady Miasta na Zamku Królewskim w Warszawie, poświęconej 75. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

 

Z twitterowego konta partii można się jednak było dowiedzieć, że parlamentarzyści Nowoczesnej upamiętniają 73., a następnie 75. rocznicę Powstania Warszawskiego.

 

Obydwa wadliwe wpisy zostały usunięte.

 

"Nie potrafię się z tego śmiać"

 

Wpadka Nowoczesnej nie umknęła uwadze internautów.  

 

"Oni są jednak jedyni w swoim rodzaju. Niepowtarzalni" - napisał jeden z użytkowników Twittera. "To coś w stylu 6 króli" - brzmi kolejny komentarz.

 

"W kwietniu świętują... Powstanie Warszawskie. Nie potrafię się z tego śmiać. Żałosne" - napisał inny z internautów.

 

"Przepraszamy. Pamiętamy"

 

W czwartek wieczorem, również za pośrednictwem Twittera, Nowoczesna przyznała się do pomyłki. "Przepraszamy. Pamiętamy" - napisał administrator profilu partii.  

 

polsatnews.pl

zdr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie