"Wpadka" Zbigniewa Gryglasa. Nie znał nazwy ministerstwa, które objęła jego partyjna koleżanka

Polska

Jadwiga Emilewicz jest szefem nowo utworzonego ministerstwa przedsiębiorczości i technologii. O tym, jak trudno zapamiętać jaki resort powstał, a jaki już przestał istnieć przekonał się Zbigniew Gryglas, współtwórca i jeden z ośmiorga wiceprezesów partii Porozumienie, do której należy Emilewicz. - Wszyscy musimy się jeszcze tego uczyć - powiedział Gryglas w środę w programie "Graffiti".

Zbigniew Gryglas, który pod koniec 2017 roku wraz z Jarosławem Gowinem współtworzył partię Porozumienie, był gościem Piotra Witwickiego w porannym "Graffiti". Głównym tematem rozmowy była rekonstrukcja rządu. W nowym gabinecie Mateusza Morawieckiego są politycy Porozumienia, w tym wiceprezes tego ugrupowania Jadwiga Emilewicz. Gryglas, jej partyjny kolega  nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, które ministerstwo powierzył jej premier.

 

- Jak nazywa się ministerstwo pani Emilewicz? - zapytał Witwicki. - No cóż... Niestety, wszyscy musimy się jeszcze tego uczyć, ale myślę, że już niedługo - odpowiedział Zbigniew Gryglas.

 

W ramach zmian w rządzie powołano dwa nowe resorty: przedsiębiorczości i technologii oraz inwestycji i rozwoju. Choć nie wiadomo jeszcze, jakie będą ich kompetencje, polityk Porozumienia, wie czym zajmie się jego partyjna koleżanka.

 

"Centralny Port Komunikacyjny to projekt na miarę Gdyni"

 

Jego zdaniem, innowacje i ułatwienia dla przedsiębiorców będą priorytetem dla nowej minister. - To bardzo ważny element planu Mateusza Morawieckiego. Premier wielokrotnie podkreślał, że bazą rozwoju naszego kraju będzie polski kapitał oraz mali i średni przedsiębiorcy, którym trzeba ułatwić życie - powiedział polityk Porozumienia. 

 

Jak dodał, w tej chwili wiele dużych projektów jest już w trakcie realizacji. - One ruszą gospodarkę. Centralny Port Komunikacyjny to będzie coś na miarę Gdyni, Gdyni z II Rzeczpospolitej - oświadczył.

 

polsatnews.pl

 

 

nro/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze