Wszedł na ołtarz kapliczki i wyrwał dłonie figury Matki Boskiej. Mężczyźnie grozi 7,5 roku więzienia

Polska
Wszedł na ołtarz kapliczki i wyrwał dłonie figury Matki Boskiej. Mężczyźnie grozi 7,5 roku więzienia
lodzka.policja.gov.pl

Policja zatrzymała 29-latka, który w Koluszkach (Łódzkie) miał uszkodzić figurę Matki Boskiej. Mężczyzna miał też zniszczyć ławki i drzwi do jednego z bloków. Grozi mu kara do 7,5 roku więzienia, bo działał w warunkach tzw. recydywy.

Jak wyjaśnił oficer prasowy policji powiatu łódzkiego wschodniego Grzegorz Stasiak, do zdarzenia doszło w Koluszkach. Policjanci otrzymali informację, że mężczyzna w wieku ok. 30 lat wszedł na ołtarz kapliczki przy ulicy Ludowej i wyrywał ceramiczne odlewy dłoni figury Matki Boskiej. Wartość strat oszacowano na 8 tys. zł.

 

Działania podjęte przez policję pozwoliły ustalić sprawcę uszkodzenia figurki. Był nim 29-letni mieszkaniec Koluszek, który jak się okazało, w innej części miasta uszkodził przyblokową ławkę oraz drzwi do wielorodzinnego budynku.

 

 

 

 

Mężczyzna został zatrzymany w pobliżu jednego ze sklepów; nie krył swojego zdziwienia. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli elementy uszkodzonej figury. 29-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności, bo "czynów tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy".

 

O jego dalszym losie ma zadecydować sąd.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie