Policja rozbiła gang handlarzy dopalaczami. Oferowali dowóz do klienta "na telefon"

Polska
Policja rozbiła gang handlarzy dopalaczami. Oferowali dowóz do klienta "na telefon"
Policja Krakow

Krakowscy policjanci rozbili grupę przestępczą trudniącą się produkcją i wprowadzaniem do obrotu środków odurzających. Łącznie zatrzymano 13 osób w wieku od 22 do 73 lat. Kryminalni odkryli magazyny, gdzie ukrywane były dopalacze. Zabezpieczyli też pojazdy, którymi specjalni kurierzy "na telefon" dostarczali klientom nielegalny towar.

Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu zagrażających życiu i zdrowiu substancji psychotropowych, a także posiadania znacznych ilości środków odurzających.

 

Na wniosek prokuratury, wobec 5 podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące, a wobec pozostałych - policyjny dozór. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Zabezpieczono nielegalne substancje i sprzęt

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli 76 g suszu marihuany oraz ponad 1200 g substancji psychoaktywnej, która znajdowała się w przygotowanych do sprzedaży woreczkach foliowych.

 

Zarekwirowano też wagi elektroniczne, młynki do rozdrabniania substancji i arkusze z etykietami stosowanymi w dystrybucji dopalaczy.

 

Policjanci prowadzili czynności ws. grupy działającej na terenie Krakowa od kilku miesięcy. Uzyskali informację, że dopalacze są oferowane m.in. na portalach internetowych. Nielegalny towar, który klienci mogli zamówić telefonicznie, specjalni kurierzy dowozili we wskazane miejsce.

 

polsatnews.pl

paw/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie