Karawany przyjechały przed szkołę, zaproponowano zniżki na pogrzeb. Akcja miała uświadomić uczniom, jak groźne są dopalacze

Polska

Przed szkołą rząd karawanów, na lekcji pracownicy zakładu pogrzebowego z "promocyjną ofertą": "50 procent zniżki dla was na wszystkie usługi pogrzebowe pod jednym warunkiem - że zgon nastąpi w wyniku zażycia dopalaczy". Na taki pomysł kampanii dla uczniów wpadli urzędnicy w Mysłowicach. Chcą pokazać młodym ludziom, czym są dopalacze, jeśli nie taką właśnie promocją śmierci.

"Zakłady pogrzebowe polecają się fanom dopalaczy". Używając tak bezpośrednich komunikatów, Mysłowice podjęły starania, by uświadomić młodym ludziom, jak wiele krzywdy mogą wyrządzić.

 

Akcję rozpoczęto od dystrybucji plakatów, które informowały o 50-procentowej zniżce na organizację pogrzebu dla fanów dopalaczy. W szkołach pojawiły się również ulotki informujące o zagrożeniach wynikających z ich zażywania, a także o formie, jaką mogą przybrać.

 

- Wychodzimy z założenia, że tylko pełna świadomość, a co za tym idzie edukacja, mogą uchronić młodych ludzi przed dopalaczami. Zdecydowaliśmy się na odważną szatę graficzną i zwracające uwagę hasła, by przyciągnąć uwagę przede wszystkim młodzieży – podkreśla Iwona Nowak, dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta.

 

"Mówieniem  »nie bierzcie, bo to złe« nie dotrzemy do młodzieży"

 

W siedmiu podstawówkach, wszystkich szkołach ponadpodstawowych i w szkole specjalnej, odbyły się także specjalne inscenizacje z udziałem aktorów i przedstawicieli firm pogrzebowych. Wizyta zakładów pogrzebowych na lekcjach i prosty przekaz miały jedno zadanie - wpłynąć na podejmowane przez młodych ludzi decyzje i ich świadomość, co do związanych z nimi konsekwencjami.

 

- Mieliśmy taką świadomość, że takimi tradycyjnymi metodami, mówieniem, że "nie bierzcie, bo to jest złe" na pewno nie dotrzemy do młodzieży - powiedziała Kamila Szal, rzecznik Urzędu Miasta w Mysłowicach

 

 - Jeżeli zmusiliśmy do myślenia, do dyskusji, a były dyskusje, to efekt został osiągnięty - podsumowała Małgorzata Matyszczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Mysłowicach.

 

 

Polsat News, polsatnews.pl, fot. YouTube/Miasto Mysłowice

mr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie