"Myślę, że w następnym tygodniu poznamy kandydata PiS na prezydenta Warszawy"

Polska
"Myślę, że w następnym tygodniu poznamy kandydata PiS na prezydenta Warszawy"
PAP/Grzegorz Michałowski

- Będę uczestniczył na pewno w tej nominacji (kandydata na prezydenta Warszawy), będziemy rozmawiali niebawem na ten temat w ścisłym kierownictwie partii i niebawem, myślę, że to będzie w następnym tygodniu (dokonamy wyboru) - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak ocenił, zarówno Michał Dworczyk, jak i Patryk Jaki, "to bardzo dobrzy kandydaci" na prezydenta stolicy.

Karczewski pytany we wtorek w radiu RMF FM o kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, powiedział, że zarówno Patryk Jaki jak i Michał Dworczyk to "bardzo dobrzy kandydaci". - Są młodzi, bardzo aktywni, zdolni, już doświadczeni politycy, więc uważam, że jeden i drugi jest bardzo dobrym kandydatem - ocenił.

 

Dopytywany o to, kogo osobiście widziałby, jako kandydata PiS na prezydenta stolicy, Karczewski powiedział, że poprze jednego i drugiego.

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" na początku kwietnia powiedział, że decyzja ws. kandydata na prezydenta Warszawy zapadnie bardzo szybko, a wybór padnie albo na Patryka Jakiego, albo na Michała Dworczyka. Jak ocenił, Dworczyk "zdaje się mieć większe szanse na poszerzenie elektoratu PiS w stolicy".

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie