"Nie musicie mnie kochać; mam to gdzieś". Rafalala w "Skandalistach"

Polska

- Ludzie mnie nie lubią, bo nie jestem wdzięczna za ich akceptację - powiedziała jedna z najsłynniejszych polskich transseksualistek Rafalala w programie "Skandaliści". Polityka prawicy Artura Zawiszę nazwała "małym, podkulonym pieskiem".

- Podchodzi do mnie kobieta w sklepie i mówi: "ja ciebie akceptuję". Ja robię "wielkie oczy" i mówię: "o co ci chodzi, mnie nie jest potrzebna twoja akceptacja, nie interesujesz mnie" - opowiadała Rafalala.


- Ludzie mnie nie lubią, bo nie jestem wdzięczna za ich akceptację. Nie potrzebuje jej. Nie muszą mnie kochać; mam to gdzieś. Ja siebie kocham - dodała.


- To jest moje życie i moja droga. I jestem z niej dumna - podkreśliła. Stwierdziła też, że transseksualne osoby "mają naprawdę ciężko w tym kraju".


- Transseksualne osoby są mega-zdeterminowane żeby być sobą i są odważne. Spotykają się z nieprzyjemnościami ze strony bliskich i w pracy. I walczą o siebie - zaznaczyła Rafalala.

 

"Zawisza i Smoleńsk to jest katastrofa"


Kilka lat temu Rafalala na jednej z warszawskich ulic wdała się w bójkę z mężczyzną, który odmówił jej wynajmu mieszkania. Film z tego wydarzenia trafił do internetu.


Niedługo później oblała wodą polityka prawicy Artura Zawiszę w programie "Tak czy Nie" w Polsat News. W odpowiedzi na to, że Zawisza nazwał ją "tym czymś, na co nawet nie odwraca wzroku". Po tym zajściu Zawisza opuścił program, zaś Rafalala tłumaczyła swoje zachowanie emocjami. Dziś to powtórzyła.

 

- Zawisza to osoba, która robi pewne rzeczy z premedytacją. Mnie poniosły emocje i nerwy. Zaskoczyło mnie to wtedy. Spodziewałam się, że może mieć inne zdanie i będziemy dyskutować  - wspominała.


- Zawisza i Smoleńsk mają jeden wspólny mianownik - i tu, i tu to jest katastrofa - powiedziała.


- Dlaczego on uciekł ze studia? Dlaczego jest małym, podkulonym pieskiem, który dużo szczeka i potrafi tylko szczekać? Wystarczyła szklanka wody i uciekł - wyjaśniła. 


Urodzona jako Rafał

 

Rafalala urodziła się jako Rafał w Siedlcach w 1982 roku.


- We mnie nigdy nie było Rafała. Byłam go nauczona. Na zdjęciach z dzieciństwa jestem z lalką, w sukience mamy, jeżdżę na rowerze w długiej koszuli - wspominała.


Rafalala mówi o sobie, że jest artystką, a jej działalność zaowocowała powstaniem filmu dokumentalnego "I Bóg stworzył transwestytę". Transseksualistka chodziła z kamerą po Warszawie i pytała ludzi, co sądzą o "kobiecie z penisem".


Wszystkie odcinki programu "Skandaliści" można zobaczyć na polsatnews.pl w zakładce Nasze Programy.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie