Sasin: brakuje zgody ratusza, by podświetlić Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej

Polska

- Mamy problemy natury technicznej z podświetleniem Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010, z podłączeniem się do sieci energetycznej; tutaj brakuje zgody ze strony warszawskiego ratusza - powiedział w piątek w programie "Dobry wieczór Polsko" w Polsat News szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

We wtorek odbyły się państwowe obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Na placu Piłsudskiego odsłonięto z tej okazji pomnik poświęcony 96 ofiarom tragedii. Pomnik autorstwa Jerzego Kaliny, stanął na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego a ul. Królewską. Na monumencie alfabetycznie wypisane są nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.

 

Sasin był pytany w piątek w Polsat News, czemu obecnie ten pomnik jest "słabo oświetlony". - Usuniemy ten problem. Jest tak, że tam jest 96 lamp w tym zagłębieniu, w tym dole, z którego wyrasta pomnik, czyli pod tą szyba, pod szkłem, który jest wokół pomnika. Mamy problemy natury technicznej z podłączeniem się do sieci energetycznej. Tutaj brak jest zgody ze strony warszawskiego ratusza - powiedział minister.

 

"Na nic nie było zgody"

 

Jak podkreślił, przy budowie pomnika ze strony ratusza "na nic nie było zgody".

 

- Tam nie mogliśmy ciężarówkami wjeżdżać w trakcie budowy, tam było niewydawanie zgód na cokolwiek. I nie udało się na razie usunąć tego problemu z podłączeniem się do sieci energetycznej, ale pracujemy nad tym - mówił minister.

 

PAP, Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie