Zarodek komunikuje się z mamą, a antykoncepcja może spowodować raka. Tego będą uczyć w szkołach

Polska
Zarodek komunikuje się z mamą, a antykoncepcja może spowodować raka. Tego będą uczyć w szkołach
wstronedojrzalosci.pl

Antykoncepcja jest "pozbyciem się człowieka", a zarodek komunikuje się z matką wołając do niej "jestem, przyjmij mnie, przygotuj dla mnie swoją podusię, kołderkę" - tak będą nauczać wyszkoleni tutorzy na zajęciach edukacji seksualnej w szkołach w ramach programu "W stronę dojrzałości", finansowanego przez ministerstwo zdrowia.

Jak czytamy na stronie projektu, jego celem jest "kształcenie umiejętności dokonywania właściwych wyborów w zakresie zdrowego stylu życia", "pozyskanie wiedzy na temat organizmu ludzkiego i zachodzących w nim zmian rozwojowych w okresie dojrzewania w perspektywie rodzicielstwa", "wsparcie młodzieży w przygotowaniu się do podjęcia przyszłych ról małżeńskich i rodzicielskich", "uświadomienie i uzasadnienie potrzeby przygotowania się do przyjęcia postawy odpowiedzialnego macierzyństwa i ojcostwa" oraz "ukazanie tematyki zdrowia prokreacyjnego w aspekcie profilaktyki i leczenia niepłodności".

 

Projekt, prowadzony w ramach Narodowego Programu Zdrowia, jest finansowany z pieniędzy ministerstwa zdrowia a realizowany ma być do 15 czerwca 2019 r.

 

Na jego przeprowadzenie firma Lechaa Consulting Sp. z o. o. dostała 9 mln 655 tys. 706 zł. Partnerami projektu są m.in. promująca katolickie wartości fundacja "Czyste serca", a także Fundacja Evangelium Vitae sióstr Boromeuszek oferująca leczenie niepłodności metodami naprotechnologii.

 

Warsztaty składają z czterech modułów. Są to: wprowadzenie, tajemnice ludzkiej płodności, a kiedy płodność zawodzi..., podsumowanie.

 

"Jestem, przyjmij mnie"

 

Na platformie umieszczono kilkugodzinne filmy szkoleniowe, z których można dowiedzieć się, czego będą nauczani uczniowie. Tutorzy informują m.in. że stosowanie prezerwatyw jest rakotwórcze. Ponadto używanie ich nie gwarantuje ochrony przed ciążą ani chorobami wenerycznymi, gdyż występują w nich mikropory, przez które może przenikać sperma.

 

Co więcej, antykoncepcja hormonalna może prowadzić do chorób wątroby, depresji, a nawet śmierci.

 

Zapłodniona komórka komunikuje się z mamą i może do niej powiedzieć: "jestem, przyjmij mnie, przygotuj dla mnie swoją podusię, kołderkę, pulchną kołyseczkę".

 

"Szanuje wartości i wierzenia innych osób"

 

Do udziału w warsztatach mogą zgłosić się licea, technika i szkoły branżowe I stopnia. Zajęcia z młodzieżą w wymiarze od 30 do 40 godzin lekcyjnych przeprowadzą tutorzy, którzy zostaną wyszkoleni przez firmę realizującą program.

 

Tutorem może zostać każda osoba, która oprócz ukończenia kursu on-line na platformie "ma ukończone wyższe studia magisterskie o kierunku psychologicznym, medycznym lub innym pedagogicznym; ma udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu zajęć z edukacji zdrowotnej; cechuje się umiejętnością pracy z młodzieżą i wysoką kulturą osobistą; szanuje wartości, podejścia, zwyczaje i wierzenia innych osób oraz niezbywalne prawo rodziców do wychowania własnych dzieci".

 

Edukacja seksualna

 

Edukacja seksualna w szkołach była do tej pory prowadzona na dwóch płaszczyznach - obowiązkowych zajęciach z Wychowania Do Życia W Rodzinie oraz fakultatywnych prowadzonych przez edukatorów seksualnych z organizacji pozarządowych.

 

Od 2017 r. Instytut na Rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris" prowadzi kampanię "Chrońmy dzieci", która ma na celu m.in. wyeliminowanie dodatkowych zajęć prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Organizacja ta stała wcześniej m.in. za jednym z projektów zaostrzających prawo aborcyjne.

 

Warsztaty w ramach programu  "W stronę dojrzałości" odbędą się m.in. w Zespole Szkół Zawodowych w Pułtusku.  Zajęcia są nieodpłatne.

 

oko.press, polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie