Pawłowicz: Piotrowicz to przewodniczący poseł, a nie prokurator

Polska

- Proszę nie obrażać przewodniczącego. Wasze chamstwo będzie za każdym razem podkreślane - tak zareagowała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz podczas obrad sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, gdy Kinga Gajewska z PO zwróciła się do Stanisława Piotrowicza słowami "panie prokuratorze". Piotrowicz, przewodniczący komisji, stwierdził zaś, że posłowie opozycji "świadomie prowokują".

Posłana PO Kinga Gajewska zabrała głos na początku posiedzenia komisji, która w środę rozpoczęła pierwsze czytanie projektu PiS nowelizacji ustawy dot. Trybunału Konstytucyjnego.

 

- Szanowni państwo, jeśli myślicie, że tą ustawą i tymi setnymi zmianami w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym - mówiła, gdy przerwał jej przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz z PiS. 

 

"Proszę mi nie przerywać"

 

Zwrócił uwagę, że komisja jest na etapie składania wniosków formalnych i poprosił, aby Gajewska odnosiła się właśnie do tego.

 

- Panie przewodniczący, prokuratorze, proszę mi nie przerywać - odpowiedziała Gajewska. (Piotrowicz, b. członek PZPR, w czasach PRL był prokuratorem wojskowym - red.)

 

W tym momencie zareagowała Krystyna Pawłowicz. - Proszę nie obrażać przewodniczącego. Wasze chamstwo będzie za każdym razem podkreślane. To jest przewodniczący poseł - zwróciła uwagę.

 

W odpowiedzi Gajewska poprosiła Piotrowicza, aby zareagował "na zaczepki pani Krystyny Pawłowicz, która nieustannie obraża nas". 

 

- Zwracam się w tym momencie do pani poseł Kingi Gajewskiej - proszę nie prowokować swoim wystąpieniem, pani doskonale zdaje sobie sprawę, z tego, że pani prowokuje - podkreślił Piotrowicz.

 

- Ale czym? - zapytał obecny na posiedzeniu Borys Budka z PO.

 

"Zachowuje się pan haniebnie"

 

Piotrowicz tłumaczył, że w parlamencie obowiązuje określona terminologia. - Ja do państwa nie zwracam się, wymieniając dotychczas wykonywane przez państwa zawody - powiedział i dodał, że "nie czuje się obrażony".

 

- Zachowuje się pan haniebnie, za każdym razem przerywa pan posłom, wtrąca pan cały czas swoje zdania. Bardzo proszę się zachowywać godnie na tej komisji - powiedziała Gajewska i złożyła wniosek o zmianę przewodniczącego komisji.

 

Podczas środowego posiedzenia komisja pozytywnie zaopiniowała projekt nowelizacji ustawy dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego autorstwa PiS.

 

Komisja wniosła poprawki redakcyjne. Projekt przewiduje ogłoszenie niepublikowanych wyroków TK w ciągu siedmiu dni do wejścia w życie noweli.

 

polsatnews.pl

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie