Karczewski: w najbliższych dniach spotkanie z ministrem Muchą ws. referendum konstytucyjnego

Polska
Karczewski: w najbliższych dniach spotkanie z ministrem Muchą ws. referendum konstytucyjnego
Polsat News

W najbliższych dniach spotkam się z pełnomocnikiem prezydent ds. referendum konstytucyjnego Pawłem Muchą; przed 3 maja dojdzie do intensywnych spotkań na różnym szczeblu; najważniejsza kwestia to dobre sformułowanie pytań w referendum - podkreślił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski był pytany na środowym briefingu prasowym o sprawę referendum konstytucyjnego zaproponowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 

"Dobre sformułowanie pytań"

 

Karczewski odparł, że dawno nie widział się z wiceszefem Kancelarii Prezydenta, pełnomocnikiem prezydenta ds. referendum Pawłem Muchą ze względu na przygotowania do kongresu PiS oraz obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

 

- Myślę, że w najbliższych dniach spotkam się z panem ministrem i będę rozmawiał, wszystkie wersje są możliwe. Najważniejsze są kwestie chyba pytań, dobrego sformułowania pytań - powiedział Karczewski.

 

Podkreślił, że w Senacie jest możliwość "decyzji zero-jedynkowej", czyli przyjęcie albo odrzucenie wniosku prezydenta o przeprowadzenie referendum.

 

"Są naturalne"

 

- Nie możemy zmieniać daty (referendum), nie możemy zmieniać pytań, więc te konsultacje są oczywiste, są naturalne i będziemy się kontaktować i konsultować. Jestem przekonany, że przed 3 majem dojdzie do intensywnych spotkań na różnym szczeblu - zapowiedział marszałek Senatu.

 

Prezydent ogłosił swoją inicjatywę przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w konstytucji podczas ubiegłorocznych uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Chciałby, aby odbyło się ono w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - 11 listopada 2018 r., albo trwało dwa dni - 10 i 11 listopada.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie