Bomby lotnicze w lesie. Zajęli się nimi saperzy z Chełma

Polska
Bomby lotnicze w lesie. Zajęli się nimi saperzy z Chełma
Nadleśnictwo Biała Podlaska/Anna Sawicka

Kilkanaście bomb lotniczych z okresu II wojny światowej znaleźli pracownicy z leśnictwa Rudka (Lubelskie). Odkrycia dokonano w części lasu przygotowywanej do wiosennego odnowienia. O nietypowym znalezisku powiadomiono policję, a następnie patrol saperski.

Do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie teren został zabezpieczony przez strażników leśnych. Saperzy po zabezpieczeniu niewybuchów przeszukali także okolicę.


Pomimo upływu ponad 70 lat od zakończenia działań wojennych, na terenach leśnych nadal znajdowane są niewypały i niewybuchy z okresu II wojny. Materiały te wciąż stanowią duże zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

 

 


Leśnicy przypominają, że przy tego typu znaleziskach każdy musi wykazać się wyjątkową ostrożnością. Takich przedmiotów nie wolno dotykać, odkopywać, podnosić, czy przenosić w inne miejsca, ponieważ stanowią śmiertelne zagrożenie.


Każdorazowo o tego typu znaleziskach należy bezzwłocznie informować policję. Wszelkie niebezpieczne materiały mogą badać i unieszkodliwiać jedynie specjalistyczne pododdziały saperskie.


polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie