Komisja Nadzoru Finansowego zakazała działalności regulowanej przez spółkę Homepay sp. z o. o.

Biznes
Komisja Nadzoru Finansowego zakazała działalności regulowanej przez spółkę Homepay sp. z o. o.
Polsat News

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zakazała wykonywania przez spółkę Homepay sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie działalności regulowanej, polegającej na świadczeniu usług płatniczych w charakterze biura usług płatniczych - poinformowała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.

"Komisja stwierdziła, że Spółka oferuje usługi płatnicze wykraczające poza uprawnienia wynikające z jej charakteru jako biura usług płatniczych" - czytamy w komunikacie.

 

KNF wyjaśnia, że przeprowadzona analiza wykazała, iż Homepay sp. z o.o. prowadzi działalność polegającą na świadczeniu usługi prowadzenia rachunku płatniczego, usługi polecenia przelewu oraz usługi acquiringu (nabywania udziałów - red.).

 

"Biorąc pod uwagę całokształt okoliczności faktycznych i prawnych ustalonych w niniejszej sprawie Komisja stwierdziła, że działalność regulowana Spółki w zakresie świadczenia usług płatniczych w charakterze biura usług płatniczych jest wykonywana z poważnym naruszeniem przepisów ustawy o usługach płatniczych, co w konsekwencji należy uznać za rażące naruszenie warunków wymaganych do wykonywania tej działalności" - głosi komunikat KNF.

 

"W niniejszym przypadku przepisy prawa zostały naruszone w sposób ewidentny, co nie jest możliwe do zaakceptowania zarówno w świetle celów sprawowanego nadzoru, jak i z punktu widzenia zasad praworządności" - dodaje komunikat.

 

Stąd w ocenie Komisji Nadzoru Finansowego zachodzi "bezwzględna przesłanka zakazu wykonywania przez spółkę działalności regulowanej polegającej na świadczeniu usług płatniczych w charakterze biura usług płatniczych".

 

Homepay sp. z o.o. to firma, jak sama się przedstawia, zajmująca się płatnościami internetowymi, płatnościami on line oraz sms-ami premium rate.

 

Na stronie internetowej spółki jest komunikat informujący, że z dniem 1 marca 2018 r. "firma została przejęta przez nowego właściciela, który powołał na stanowisko nowego prezesa zarządu pana Stanisława Filipa Wyganowskiego".

 

Spółka informuje też, że "poprzedni zarząd spółki zobowiązany był do niepodejmowania jakichkolwiek decyzji finansowych, natomiast nowo powołany zarząd analizuje wnikliwie sytuację finansową spółki i rozpoczyna realizację swoich zobowiązań". Spółka zapewnia też, że "wszyscy partnerzy otrzymają należne im środki finansowe".

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze