KNF chce by Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła obrót akcjami sześciu spółek

Biznes
KNF chce by Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła obrót akcjami sześciu spółek
Polsat News

Komisja Nadzoru Finansowego chce, by Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła obrót akcjami sześciu spółek - poinformowała KNF w środę w komunikacie. Powodem jest nieprzekazanie przez nie w terminie do publicznej wiadomości raportów za pierwsze półrocze 2017 r.

"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) skierowano do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółek: CALATRAVA CAPITAL S.A. (...), HYPERION S.A. w restrukturyzacji (...), MNI S.A., (...) LARK.PL S.A. (...), PC GUARD S.A. (...), WILBO S.A." - napisano w komunikacie.

 

KNF chce, by obrót papierami tych firm na warszawskim parkiecie został zawieszony od 4 października br. Jako powód wskazano nieprzekazanie przez spółki do publicznej wiadomości raportów półrocznych za pierwsze półrocze 2017 r. w terminie określonym przepisami prawa.

 

"Zgodnie z § 101 ust. 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych (...) raport półroczny i skonsolidowany raport półroczny przekazuje się jednocześnie, w dniu określonym przez emitenta w raporcie bieżącym (...), nie później jednak niż w terminie trzech miesięcy od dnia zakończenia półrocza roku obrotowego, którego dotyczy. Raport półroczny i skonsolidowany raport półroczny jest przekazywany wyłącznie za pierwsze półrocze danego roku obrotowego" - wyjaśnia regulator.

 

Podkreślono, że raporty okresowe są dla inwestorów kluczowym źródłem informacji finansowych o spółkach notowanych na rynku regulowanym.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie