"Na straży czystego powietrza". Miniserial o strażnikach miejskich walczących ze smogiem

Polska
"Na straży czystego powietrza". Miniserial o strażnikach miejskich walczących ze smogiem
YouTube/Katowice Oficjalny Kanał

"Na straży czystego powietrza" - to tytuł pięcioodcinkowego miniserialu o katowickich strażnikach miejskich walczących z niską emisją, udostępniony właśnie na kanale Youtube Urzędu Miasta Katowice.

Pięcioodcinkowy serial został zrealizowany na wzór takich produkcji jak "Uwaga! Pirat" czy "STOP drogówka". Jego bohaterami są trzej strażnicy miejscy: Marek Żemła, Michał Osowski i Damian Nawara.

 

Jak zapewniają realizatorzy, serial pokazuje ich pracę "od podszewki, bez retuszu i bez kompromisów". Przedstawione w nim sytuacje nie były wcześniej planowane. Z uwagi na ochronę danych osobowych twarze osób, których piece i opał są kontrolowane, zostały zamazane.

 

 

- Zależało nam, aby w nowy sposób zwrócić uwagę na problem niskiej emisji. W założeniu materiał miał być lekki w odbiorze, ale także pouczający. Mamy nadzieję, że tak zostanie oceniony przez internautów. Wzorem największych platform streamingowych udostępniliśmy wszystkie odcinki jednocześnie - powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

 

Strażnicy miejscy w filmie nie tylko wystawiają mandaty i pouczenia, ale też informują mieszkańców o możliwości pozyskania miejskiego dofinansowania na wymianę systemów grzewczych na proekologiczne lub przekonują do zakupu lepszego opału.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie