Umorzone śledztwo ws. śmiertelnego wypadku posła Rafała Wójcikowskiego

Polska
Umorzone śledztwo ws. śmiertelnego wypadku posła Rafała Wójcikowskiego
Polsat News

Prokuratura Okręgowa w Łodzi umorzyła śledztwo ws. wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł poseł Kukiz'15 Rafał Wójcikowski - poinformował w piątek rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania.

Do wypadku, w którym zginął poseł, doszło w styczniu ubiegłego roku na drodze S8 w powiecie skierniewickim. Wójcikowski poruszał się samochodem osobowym, jadąc w kierunku Warszawy.

 

Poseł stracił panowanie. Zmarł po zderzeniu

 

Z ustaleń wynika, że kierowane przez posła auto uderzyło w barierę energochłonną z lewej strony i obróciło się o około 90 stopni w prawo, ustawiając się na prawym pasie prostopadle do innych użytkowników, jadących w tym samym kierunku.

 

Nadjeżdżający van - volkswagen caddy - zdołał ominąć lewym pasem samochód posła, zatrzymując się w niedużej odległości. Następnie w auto posła uderzył inny van - ford transit.

 

Parlamentarzysta zmarł mimo reanimacji. Cztery inne osoby zostały ranne.

 

"Obrażenia charakterystyczne dla wypadków"

 

Według biegłych, poseł zmarł w wyniku wielonarządowych obrażeń wewnętrznych. Były one rozległe i między ich powstaniem a śmiercią minął bardzo krótki czas.

 

Biegli uznali, że są to obrażenia charakterystyczne dla wypadków, w których osoba poszkodowana podczas zderzenia znajduje się wewnątrz samochodu.

 

Przedmiotem postępowania były zarówno okoliczności wypadku jak i kwestie dotyczące prawidłowości działania służb ratowniczych.

 

Sprawdzany był też wątek, który pojawił się mediach. Według nich, ok. 10 lat temu wobec Wójcikowskiego miały być kierowane groźby.

 

PAP

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie