"Tragiczny w skutkach wypadek drogowy". Prokurator krajowy o śmierci posła Wójcikowskiego

Polska
"Tragiczny w skutkach wypadek drogowy". Prokurator krajowy o śmierci posła Wójcikowskiego
Polsat News

- Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych podstaw do tego, aby kwestionować, że był to bardzo tragiczny w skutkach wypadek drogowy - mówi prokurator krajowy i pierwszy zastępca prokuratora generalnego Bogdan Święczkowski o śmierci posła Kukiz'15 Rafała Wójcikowskiego.

- Dotychczasowe działania polskiej prokuratury nie wskazują, aby doszło do jakichś wydarzeń nadzwyczajnych, oprócz oczywiście tragicznego w skutkach wypadku drogowego i śmierci posła Kukiz'15. Natomiast nieprawdą jest, aby (jego samochód) miał przecięte przewody hamulcowe. Z ekspertyz wynika, że doszło do uszkodzenia układu hamulcowego, ale w wyniku tego tragicznego wypadku drogowego - powiedział prokurator krajowy w Telewizji Republika.

 

- Nie ma żadnych - na dzień dzisiejszy powtarzam, być może przyszłość przyniesie inne ustalenia - żadnych podstaw do tego, aby kwestionować, że był to bardzo tragiczny w skutkach wypadek drogowy - dodał Święczkowski.

 

Do wypadku, w którym zginął Rafał Wójcikowski doszło w styczniu tego roku na drodze S8 w powiecie skierniewickim. Poseł poruszał się samochodem osobowym jadąc w kierunku Warszawy. Według niedawnych doniesień "Rzeczpospolitej" prokuratura miała ustalić, że w aucie Rafała Wójcikowskiego uszkodzony był przewód hamulcowy.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie