Niedźwiedzica Aga z dwójką młodych przeprawiła się przez San [WIDEO]

Polska

Rzeki w górach o tej porze roku są niebezpieczne. Wysoki poziom wody, wiry, głębokie doły i niska temperatura sprawiają, że przeprawa wpław staje się ekstremalnie niebezpieczna. Także dla dzikich zwierząt. Leśniczy Kazimierz Nóżka obserwował przeprawę przez San niedźwiedzicy Agi z dwójką młodych. Nie było łatwo, ale niedźwiadkom nic się nie stało. - Jestem dumny z maluchów - podkreślił Nóżka.

Leśniczy Kazimierz Nóżka pracuje w Nadleśnictwie Baligród (woj. podkarpackie), a pod opieką ma leśnictwo Polanki.

 

Podczas codziennej pracy często fotografuje i filmuje. Jego zdjęcia i nagrania regularnie zamieszcza na swoim profilu Nadleśnictwo Baligród, a popularność tych materiałów jest ogromna.

 

Film z niedźwiadkami przeprawiającymi się przez San śladem mamy ma już 103 tys. wyświetleń, został udostępniony prawie 300 razy, a jego popularność nadal rośnie, o czym może świadczyć niegasnąca dyskusja internautów, którzy swoje wrażenia wpisują w komentarzach.

 

 

W grudniu ubiegłego roku Kazimierz Nóżka był świadkiem niebezpiecznego zdarzenia, gdy tę samą niedźwiedzicę wraz z małymi zaczęło otaczać stado wilków. Leśniczy stał nieopodal na wzniesieniu. Odegrał w tej sytuacji dużą rolę. Widząc, że lada chwila może dojść do tragedii, przegonił wilki krzykiem.

 

Poniżej siedziba Nadleśnictwa Baligród.

 

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie