Szpital w Choroszczy nie ograniczy działalności. Dyrekcja zawarła porozumienie z lekarzami

Polska
Szpital w Choroszczy nie ograniczy działalności. Dyrekcja zawarła porozumienie z lekarzami
Polsat News

Nie będzie zawieszenia działalności kilku oddziałów szpitala psychiatrycznego w Choroszczy koło Białegostoku. Dyrekcja placówki doszła do porozumienia z lekarzami, którzy z powodu płac wypowiedzieli umowy o pracę.

O tym, że w środę doszło do porozumienia, a lekarze - po negocjacjach - przyjęli zaproponowane im nowe warunki obowiązujące od 1 lipca - poinformował na konferencji prasowej dyrektor placówki Tomasz Goździkiewicz. W obecności mediów podpisał zawiadomienia do NFZ i wojewody podlaskiego o tym, że szpital nie będzie od 1 maja ograniczał działalności.

 

W miniony piątek dyrekcja szpitala psychiatrycznego w Choroszczy, placówki, dla której organem prowadzącym jest samorząd województwa podlaskiego, zawiadomiła formalnie Fundusz i wojewodę o tym, że za miesiąc będzie musiała zawiesić czasowo (mowa była o maju i czerwcu) działalność czterech oddziałów.

 

Z końcem kwietnia kończył się okres wypowiedzenia umów o pracę 34 lekarzy psychiatrów, którzy nie godzili się na niższe stawki niż mają rezydenci. Domagali się wynagrodzeń w wysokości dwóch średnich krajowych, a w przypadku specjalistów - trzech. Dyrekcja placówki zaproponowała im nowe warunki płacowe, ale nie zostały przyjęte.

 

Ostatecznie w środę strony doszły do porozumienia.

 

PAP

nro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze