"Idę do domu, sprawa załatwiona". Położył banknot i chciał wysiadać z radiowozu

Polska
"Idę do domu, sprawa załatwiona". Położył banknot i chciał wysiadać z radiowozu
Policja Bydgoszcz

Policjanci z Lipna (woj. kujawsko-pomorskie) zatrzymali do kontroli kierującego fiatem punto. Mężczyzna jechał bez włączonych świateł. Szybko zorientowali się, że mają do czynienia z pijanym, a badanie alkomatem tylko to potwierdziło. 54-latek "wydmuchał" blisko dwa promile. Funkcjonariuszy próbował przekupić kładąc na siedzeniu radiowozu stuzłotowy banknot.

Do kontroli doszło we wtorek na drodze krajowej nr. 10. Mężczyzna, który jechał bez włączonych świateł mijania był pijany i nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

 

Namawiał funkcjonariuszy, by go puścili, a on "jakoś się odwdzięczy". Mimo kilkukrotnych pouczeń, jakich udzielili mu policjanci w związku z popełnionym przestępstwem korupcyjnym 54-letni mieszkaniec gminy Wielgie zdecydował się na próbę wręczenia mundurowym łapówki.

 

Odpowie za próbę przekupstwa

 

Wyjął z kieszeni stuzłotowy banknot i położył go z przodu radiowozu między fotelami oświadczając, że "idzie do domu i sprawa załatwiona".

 

Wtedy został zatrzymany. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i przestępstwo korupcyjne. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Jak się okazało, kilkanaście lat temu mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami właśnie przez alkohol.

 

polsatnews.pl

paw/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie