Policja opublikowała portret pamięciowy sprawcy rabunku. Internauci myśleli, że to żart

Świat
Policja opublikowała portret pamięciowy sprawcy rabunku. Internauci myśleli, że to żart
Twitter/Warwickshire Police

Miał "odwrócić uwagę ofiary" i obrabować jej dom w hrabstwie Warwickshire w Wielkiej Brytanii. Mężczyznę doskonale zapamiętała właścicielka mieszkania i współpracując z policją stworzyła portret pamięciowy bandyty. Wizerunek wraz z komunikatem o poszukiwaniu podejrzanego opublikowała na Twitterze policja. Uwagę przyciąga… hollywoodzki uśmiech przestępcy.

Mężczyzna o nietypowym wyglądzie jest jednym z dwóch przestępców poszukiwanych w sprawie rabunku domu w Stratford-upon-Avon 5 lutego. Jak poinformowała policja w komunikacie, dwóch mężczyzn wkradło się do mieszkania. Jeden z nich miał odwrócić uwagę właścicielki, podczas gdy drugi przeszukał nieruchomość.

 

Kiedy ofiara zorientowała się, co robią, kazała im wyjść. Mężczyźni opuścili dom z dużą ilością gotówki.

 

 

"Spodziewaliśmy się takiego zainteresowania"

 

Początkowo internauci myśleli, że opublikowana informacja to żart. Z wyjaśnieniami pospieszył administrator twitterowego konta policji, który napisał, że jest to prawdziwy portret pamięciowy sprawcy.

 

"Potwierdzamy, że to wszystko jest prawdziwe, i że spodziewaliśmy się takiego zainteresowania! Ale żarty na bok, portret pamięciowy został stworzony na podstawie dostarczonego opisu jest poważny, ponieważ kobieta padła ofiarą okropnego przestępstwa. Miejmy nadzieję, że zainteresowanie wokół tej sprawy pozwoli zidentyfikować napastnika i doprowadzić go przed wymiar sprawiedliwości w krótszym czasie" – możemy przeczytać w komunikacie policji.

 

 

"Chyba wiem co rozproszyło kobietę..."

 

Wizerunek jednego ze sprawców został udostępniony na Twitterze blisko 17 tys. razy. "Dobra wiadomość jest taka, że ciężko będzie go nie zauważyć" - komentuje jeden z internautów. "Chyba wiem, jak odciągnął uwagę ofiary" - pisze drugi.

 

Użytkownicy Twittera prześcigają się w przesyłaniu zdjęć odpowiadających portretowi pisząc, że odnaleźli mężczyznę.

 

 

 

 

 

Guardian, polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie