Ktoś odciął psu głowę. Policja poszukuje sprawcy brutalnego zabójstwa

Polska
Ktoś odciął psu głowę. Policja poszukuje sprawcy brutalnego zabójstwa
Facebook/Fundacja Pomocy Zwierzętom Kundel Bury - Pabianice
Pies "Franio", któremu ktoś odciął w niedzielę głowę

Odciętą głowę zwierzęcia odnaleziono w niedzielę w Poznaniu. Policja poszukuje sprawcy tego bestialskiego zabójstwa. O sprawie poinformowała Fundacja Pomocy Zwierzętom Kundel Bury - Pabianice.

Pies "Franek" zaginął w Poznaniu 10 marca. - Wersji zaginięcia jest kilka, również kradzież dlatego szukamy wszędzie. Franek jest bardzo charakterystyczny z powodu braku sierści i uzębienia. Jest zaczipowany i wykastrowany - informowała fundacja.


W niedzielę odnaleziono głowę zwierzęcia. Fundacja i policja apelują do osób, które mogłyby cokolwiek wiedzieć o sprawie, o przekazanie informacji.

 

Sprawa trafiła do prokuratury


Mł. asp. Patrycja Banaszak z KMP w Poznaniu powiedziała we wtorek, że zgłoszenie w tej sprawie odebrali funkcjonariusze z poznańskiego Grunwaldu. - W dniu dzisiejszym przeprowadzane będą czynności z osobami, które odnalazły głowę psa, a także z osobami, do których najprawdopodobniej ten pies należał - mówiła.


Jak dodała, we wtorek sprawa trafiła też do prokuratury. - To prokuratura podejmie też decyzję z jakiego artykułu będzie to postępowanie prowadzone - powiedziała Banaszak.


PAP

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze