Silny wiatr w całej Polsce. Wieczorem możliwy śnieg. Będzie bardzo ślisko na drogach

Polska
Silny wiatr w całej Polsce. Wieczorem możliwy śnieg. Będzie bardzo ślisko na drogach
Polsat News, zdj. ilustracyjne

- Do godz. 17:00 w poniedziałek w całej Polsce strażacy wyjeżdżali prawie 260 razy do usuwania skutków wichur i intensywnych opadów deszczu - poinformował rzecznik PSP Paweł Frątczak. - Interwencji jest sporo, ale nie tyle, ile się spodziewaliśmy - podkreślił.

 

- Jeśli chodzi o silny wiatr - usuwanie połamanych drzew lub ich konarów, które tarasowały wiele ulic i dróg - to takich zdarzeń odnotowano ponad 200, najwięcej w woj. lubelskim, dolnośląskim, wielkopolskim i mazowieckim. Jeśli chodzi o opady deszczu - pompowanie wody z zalanych piwnic takich działań było ponad 50, głównie w woj. pomorskim i podlaskim, co łącznie daje ok. 260 interwencji - powiedział Frątczak.

 

Rzecznik PSP zaznaczył, że na poniedziałkowy wieczór są ostrzeżenia jeśli chodzi o możliwość wystąpienia oblodzeń na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i północnej części woj. lubelskiego, w związku z opadami deszczu i śniegu.

 

 

- Sytuacja się powoli stabilizuje, wypogadza się. Tych interwencji jest sporo, ale nie tyle, ile spodziewaliśmy się, biorąc pod uwagę zapowiedzi IMGW - zaznaczył Frątczak.

 

Jak dodał, nie ma informacji o żadnych osobach rannych czy tragiczniejszych przypadkach.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie