Chcieli nalać 150 litrów paliwa do kanistrów. "Tankowanie" przerwała policja

Polska
Chcieli nalać 150 litrów paliwa do kanistrów. "Tankowanie" przerwała policja
mazowiecka.policja.gov.pl

Mazowiecka policja zatrzymała na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy próbowali wypompować paliwo z cysterny zaparkowanej na stacji benzynowej. Jednym z zatrzymanych jest jej kierowca, a drugim pracownik stacji. Na benzynę czekały bańki i kanistry naszykowane w dwóch stojących obok samochodach.

Policjanci z Płocka zastawili pułapkę dzięki informacjom od ochrony jednej z firm, którzy poinformowali o ubytkach zawartości cystern.

 

Mężczyźni przed zatrzymaniem zdołali przelać z cysterny do swoich baniek około 30 litrów paliwa, jednak puste kanistry, które były przygotowane w dwóch samochodach zaparkowanych obok świadczyły o tym, że mieli zamiar ukraść 150 litrów paliwa.

 

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu płockiego w wieku 49 i 44 lat. Jeden z nich to kierowca cysterny, natomiast drugi to pracownik stacji paliw. Policjanci po zatrzymaniu pojechali do miejsc zamieszkania tych mężczyzn, gdzie w wyniku przeszukania zabezpieczyli łącznie około 250 litrów paliwa.

 

Dwaj mieszkańcy powiatu płockiego zostali przesłuchani w czwartek pod zarzutem kradzieży. Jeden z zatrzymanych przyznał się w części do zarzutów, natomiast drugi nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień.

 

Za kradzież w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 5 lat więzienia.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie