Na drogach akcja "Wielkanoc". W trzy dni 17 zabitych i 232 rannych

Polska

W wielkanocny poniedziałek, do godz. 17:30, na polskich drogach doszło do 35 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 38 zostało rannych; 166 skontrolowanych kierowców prowadziło pod wpływem alkoholu - poinformował podkom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji. Jak wcześniej podawała policja, od Wielkiego Piątku do niedzieli wielkanocnej doszło do 180 wypadków, w których zginęło 17 osób.

Polska policja opublikowała na swojej stronie internetowej statystyki dotyczące wypadków, do których doszło w ostatnich dniach.

 

W Wielki Piątek na drogach zginęły cztery osoby, a 83 zostały ranne - doszło do 73 wypadków. W Wielką Sobotę było 58 wypadków - siedem osób zginęło, a 83 zostały ranne. Z kolei w niedzielę wielkanocną w 49 wypadkach zginęło 6 osób, a 66 zostało rannych.

 

Od piątku do niedzieli policja zatrzymała 651 nietrzeźwych kierowców.

 

Na polskich drogach do wtorku potrwa akcja "Wielkanoc". Jak informowała Komenda Główna Policji, w ramach akcji na drogi w całym kraju wyjedzie - w zależności od dnia - od 4 do 5 tys. policjantów. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na przekraczanie dozwolonej prędkości. Kontrole obejmują również stan techniczny pojazdów, przewóz pasażerów oraz trzeźwość.

 

Ministerstwo Cyfryzacji przypomniało, że przed wyjazdem warto także sprawdzić liczbę punktów karnych. Można to zrobić bezpłatnie w internecie na stronie www.obywatel.gov.pl.

 

PAP

hlk/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie