"Spędźmy te święta razem, cieszmy się wspólnotą". Premier Morawiecki złożył życzenia wielkanocne

Polska
"Spędźmy te święta razem, cieszmy się wspólnotą". Premier Morawiecki złożył życzenia wielkanocne
Kancelaria Premiera

Wesołych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Wielkiej Nocy oraz cieszenia się wspólnotą życzył rodakom w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

- Święta Wielkiej Nocy to czas wiary, nadziei i zwycięstwa miłości. To ten moment, gdy nasze myśli kierujemy do bliskich - do tych, których kochamy. Także do tych, którzy potrzebują naszego wsparcia i pomocy - powiedział premier Mateusz Morawiecki w świątecznym filmie zamieszczonym w serwisie YouTube.

 

To, co nas łączy i to, co wspólne - jak podkreślił - jest najważniejsze. - Chcemy być lepsi, chcemy, by dobro zwyciężyło zło. Tego właśnie uczy nas zmartwychwstały Chrystus. Z tej nauki płynie uniwersalne przesłanie: musimy łączyć, nie dzielić, budować wspólnotę. Tego wszyscy chcemy, być razem i czuć się bezpiecznie - dodał.

 

- Niech te nadchodzące święta zmartwychwstania Pana będą dla wszystkich państwa czasem radości, wzmocnienia i pogody ducha. Spędźmy te święta razem, cieszmy się wspólnotą: wspólnotą, która nas łączy. W imieniu całej Rady Ministrów życzę państwu wesołych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła świąt Wielkiej Nocy - zwrócił się premier do rodaków.

 

 

Osobne życzenia złożył ewangelikom i protestantom

 

W piątek premier na Twitterze złożył także osobne życzenia świąteczne ewangelikom i protestantom. "Ewangelikom i wszystkim protestantom, którzy tak pięknie podkreślają znaczenie Ofiary Jezusa na krzyżu, życzę owocnego i wspólnotowego przeżywania Wielkiego Piątku. Dla polskich Ewangelików to dzień wolny od pracy - świadectwo szacunku dla wielowyznaniowego dziedzictwa RP" - napisał.

 

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie