Poprawia się stan zdrowia Julii Skripal. "Dobrze odpowiedziała na leczenie"

Świat
Poprawia się stan zdrowia Julii Skripal. "Dobrze odpowiedziała na leczenie"
PAP/EPA/WILL OLIVER

- Julia Skripal szybko zdrowieje, jej stan nie jest już krytyczny. Stan jej ojca, byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala, nadal jest krytyczny - poinformował szpital w Salisbury. Oboje leczą się tam od 4 marca, czyli od dnia, w którym zaatakowano ich środkiem paralityczno-drgawkowym.

- Cieszę się, że mogę poinformować o poprawie stanu zdrowia Julii Skripal. Odpowiedziała dobrze na leczenie, ale nadal otrzymuje specjalistyczną opiekę kliniczną 24 godziny na dobę - przekazała z kolei w oświadczeniu dyrektor szpitala w Salisbury Christine Blanshard.

 

Skripal oraz towarzysząca mu córka Julia 4 marca trafili do szpitala w stanie krytycznym, gdy stracili przytomność w Salisbury w Wielkiej Brytanii. W toku śledztwa, prowadzonego z udziałem m.in. policyjnych sił antyterrorystycznych i wojskowych ekspertów ds. broni chemicznej, odkryto, że do próby otrucia Skripalów została wykorzystana produkowana w Rosji broń chemiczna typu Nowiczok.

 

Wydalenie rosyjskich dyplomatów

 

Od poniedziałku łącznie 27 państw, w tym USA, Australia i 18 krajów UE, zapowiedziało wydalanie łącznie 122 rosyjskich dyplomatów w związku z atakiem na Skripalów. NATO wycofało akredytację dla siedmiu dyplomatów rosyjskiego przedstawicielstwa przy Sojuszu. Wcześniej Wielka Brytania wydaliła 23 rosyjskich dyplomatów; taka sama liczba brytyjskich dyplomatów musiała opuścić Rosję.

 

Ambasadorów na konsultacje wezwały: Bułgaria, Słowacja, Portugalia, Luksemburg oraz Malta.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie