Szef BBN: po zamachu na Skripala można rozpatrzyć możliwość bojkotu mundialu w Rosji

Polska
Szef BBN: po zamachu na Skripala można rozpatrzyć możliwość bojkotu mundialu w Rosji
Polsat News

- Działania Polski wobec Rosji po zamachu na Siergieja Skripala powinny być konsultowane z Wielką Brytanią; można rozpatrzyć możliwość bojkotu mundialu w Rosji - powiedział cytowany przez portal wPolityce.pl szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Szef BBN był pytany o kryzys brytyjsko-rosyjski po ataku bronią chemiczną na byłego współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala i jego córkę.

 

Soloch ocenił, że w tej sprawie Polska powinna odpowiadać na działania Rosji. - Najważniejszym po ataku było okazanie Wielkiej Brytanii solidarności, co Polska i inne kraje uczyniła. Należy się teraz zastanowić nad solidarną odpowiedzią na rosyjskie działania - powiedział Soloch.

 

Szef BBN podkreślił, że to nie Polska "powinna wskazywać jakiego rodzaju działania należy podjąć". - Wszystkie dalsze działania wobec Rosji powinny być konsultowane z Brytyjczykami - podkreślił.

 

"Z pewnością Rosji zależy na tym przedsięwzięciu"

 

Pytany o pomysł bojkotu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji szef BBN odpowiedział: "Taką możliwość można rozpatrzyć".

 

- Z pewnością Rosji zależy na tym przedsięwzięciu. Wszyscy spodziewali się, że w związku z dzisiejszymi wyborami prezydenckimi w Rosji, a w dalszej kolejności z mundialem, Rosja nie będzie zachowywać się w sposób agresywny, a okazało się zupełnie inaczej - powiedział Soloch.

 

Dodał też, że zawsze po tego rodzaju wydarzeniach jak zamach na Skripala ich przebieg analizują polskie służby. - Analizuje się między innymi, jakie ewentualne konsekwencje takiego wydarzenia może ponieść Polska - tłumaczył Soloch.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie