Pogoda w święta nie będzie nas rozpieszczać. Niedziela Wielkanocna będzie chłodna i deszczowa

Polska

IMGW podaje, że w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nastąpi zdecydowane ocieplenie, które ominie jedynie województwa północne. W niedzielę wielkanocną będzie trzeba liczyć się z ochłodzeniem oraz z opadami deszczu, a miejscami nawet deszczu ze śniegiem i śniegu.

Po czwartkowych opadach śniegu, w piątek i sobotę nastąpi zdecydowane ocieplenie. Nad przeważający obszar kraju z południowego zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze, które nie dotrze nad województwa północne. W piątek temperatura maksymalna wyniesie od 3-4 st. na północy do 13 st. na południowym zachodzie.

 

W sobotę na południu temperatura sięgnie nawet do 16 st., a na północy nadal będzie najchłodniej, miejscami tylko około 4 st. Tego dnia trzeba liczyć się z opadami deszczu; w centrum i na południu możliwe są także burze, podczas których może spaść do 15 mm deszczu, a wiatr osiągnie w porywach do 55 km/h.

 

Najchłodniej będzie na zachodzie kraju

 

W Niedzielę Wielkanocną ponownie zacznie napływać chłodniejsze powietrze, cieplejsze powietrze pozostanie jedynie na wschodzie kraju. Najchłodniej będzie na zachodzie kraju - ok. 4 st., a najcieplej w centrum i na wschodzie - miejscami do 10 st. Występować będą opady deszczu, chwilami o umiarkowanym natężeniu. Na zachodzie deszcz będzie przechodził w deszcz ze śniegiem i śnieg.

 

W poniedziałek wystąpią dalsze ochłodzenia - temperatura maksymalna wyniesie od 2 do 7 st. We wschodniej połowie kraju miejscami występować będą opady śniegu i śniegu z deszczem.

 

We wtorek na zachodzie kraju temperatura w najcieplejszym momencie może wynieść 17 st.

 

Zobacz prognozę pogody na najbliższe dni:

 

 

PAP, Polsat News

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie