"GPC": Robert K. odmówił treningu osobom ze stowarzyszenia LGBT. Został skazany przez sąd

Polska
"GPC": Robert K. odmówił treningu osobom ze stowarzyszenia LGBT. Został skazany przez sąd
stevepb/pixabay
Zdjęcie ilustracyjne

Robert K., trener krav magi z Poznania, odmówił prowadzenia treningów grupie ludzi ze stowarzyszenia Stonewall. Ci uznali to za przejaw homofobii i zgłosili zdarzenie na policję. Sąd uznał mężczyznę za winnego wykroczenia- podaje czwartkowa "Gazeta Polska Codziennie".

W Poznaniu działa grupa Stonewall, która zrzesza homoseksualistów. Według informacji "GPC" kilkanaście osób z tej grupy chciało wziąć udział w treningach krav magi. Instruktor początkowo rzekomo zgodził się na zajęcia, ale po kilku dniach odmówił - czytamy w artykule.

 

"Wyrok zostanie utrzymany"

 

W sprawie odmowy udzielania lekcji krav magi osobom ze stowarzyszenia LGBT została poinformowana policja, interweniował także rzecznik praw obywatelskich. Proces w tej sprawie toczył się przed Sądem Rejonowym w Poznaniu. Wyrok zapadł w zeszłym tygodniu - Rober K. został uznany za winnego wykroczenia, ale odstąpiono od wymierzenia kary. Mec. Aleksander Kowzan uważa, że sąd próbował wydać "salomonowy wyrok", z którym on oraz jego klient, Robert K., nie zgadzają się. - Czekamy na pisemne uzasadnienie, ale na pewno zostanie zaskarżony - zaznaczył pełnomocnik trenera.

 

Mec. Kowzan zapowiedział, że jeżeli wyrok z Poznania w sprawie trenera Roberta K. zostanie utrzymany w mocy, to nie wyklucza zwrócenia się w tej sprawie "do instytucji międzynarodowych".

 

Sprzeczne z poglądami drukarza

 

"GPC" przypomina, że winnym wykroczenia - ale bez kary - został uznany przez sąd także drukarz z Łodzi, Adam J., który odmówił wydrukowania plakatów stowarzyszeniu LGBT, ponieważ uznał je za sprzeczne ze swoimi poglądami. We wrześniu zeszłego roku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłosił, że złoży kasację. W oświadczeniu napisał, że stoi "po stronie wolności - gospodarczej i sumienia".

 

Według informacji gazety, termin rozprawy z udziałem Adama J. nie został jeszcze wyznaczony.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie