Służbowe karty pracowników ministerstwa środowiska. Transakcje za ponad 1,8 mln zł

Polska
Służbowe karty pracowników ministerstwa środowiska. Transakcje za ponad 1,8 mln zł
Polsat News

Gdy resortem środowiska kierował Jan Szyszko pracownicy ministerstwa oraz jednostek mu podległych wydali przy użyciu służbowych kart płatniczych łącznie ponad 1,8 mln zł - informuje "Super Express". Karty przysługiwały nawet elektromonterom i robotnikom budowlanym. Jeden z naczelników wydziału wydał 57,3 tys. zł na artykuły spożywcze, drobny sprzęt agd i rtv - twierdzi gazeta.

Zestawienie dotyczące wykorzystania kart płatniczych przez pracowników ministerstwa środowiska oraz jednostek mu podległych przygotował obecny szef resortu Henryk Kowalczyk.

 

Ponad 100 służbowych kart

 

Z dokumentu wynika, że od 16 listopada 2015 r. do 28 lutego 2018 r. łączna kwota wszystkich zawartych w ten sposób transakcji wyniosła 1 817 238,75 zł.

 

W 2016 r. urzędnicy resortu środowiska mieli do dyspozycji 143 karty (wykorzystywali 135), w 2017 r. - 123 (wykorzystywali 113) - informuje "SE".

 

 

W zestawieniu nie ma nazwisk użytkowników kart, są jedynie stanowiska. Np. jeden z naczelników wydziału wydał 57,3 tys. zł na artykuły spożywcze i drobny sprzęt agd i rtv. Z kolei inspektor 83 tys. zł na artykuły biurowe i przemysłowe, w tym na bilety komunikacji miejskiej.

 

Kartami dysponowano również w Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej, podległym ministerstwu.

 

Płacili m.in. za narzędzia

 

Elektromonter z Wrocławia wydał 105,7 tys. zł (m.in. płacił za usługi hotelowe i narzędzia), a robotnik budowlany z tego samego miasta 23,3 tys. zł na "usługi hotelowe związane z delegacjami" - pisze gazeta.

 

I dodaje, że w tym roku urzędnicy mają do dyspozycji już tylko 14 kart, z czego wykorzystywanych jest 10.

 

Czekamy na komentarz resortu środowiska na ten temat.

 

O wydatki "dokonywane przy użyciu służbowych kart płatniczych i kredytowych" przez pracowników wszystkich resortów zapytał w lipcu ubiegłego roku poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Z odpowiedzi resortów, opublikowanych na stronie Sejmu, wynika, że najwięcej wydali płacąc służbowymi kartami przedstawiciele ministerstwa środowiska.

 

Na początku marca Misiło ujawnił, ile wydali za pomocą kart służbowych wydali pracownicy MON. Okazało się, że od stycznia 2016 r. do czerwca 2017 r. łączna suma transakcji zawartych kartami wyniosła ok. 15 mln zł. 

 

Super Express, polsatnews.pl

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie