22 tony ubrań o wartości 25 mln zł. Wszystkie podrobione

Polska
22 tony ubrań o wartości 25 mln zł. Wszystkie podrobione
Straż Graniczna Bielsko-Biała

Pogranicznicy z Bielsku-Białej zatrzymali do kontroli ciężarówkę, w której znaleźli ponad 18,5 tysiąca sztuk odzieży, obuwia i galanterii z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Gdyby zatrzymany towar trafił do obrotu jako oryginalny, to wartość jego sprzedaży wyniosłaby 25 milionów złotych.

Samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych został zatrzymany do kontroli na drodze krajowej S1 przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej.


Ich uwagę zwróciła uszkodzona plandeka. Okazało się, że zamiast zadeklarowanego w dokumentacji przewozowej ładunku, w pojeździe znajdowały się 22 tony odzieży - 18 574 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

 

Ekspert potwierdza: odzież jest podrobiona


Ekspert z zakresu autentyczności znaków towarowych, który przez kilka dni badał i wyceniał ujawniony towar, potwierdził, że odzież jest podrobiona. Jak wynika z wyceny dokonanej przez biegłego, gdyby zatrzymany towar trafił do obrotu jako oryginalny, to wartość jego sprzedaży wyniosłaby 25 milionów złotych.


Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi o znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie