"PiS wygasza konflikty przed wyborami samorządowymi"

Polska
"PiS wygasza konflikty przed wyborami samorządowymi"
Polsat News

"Rządząca partia zmienia front, wygasza konflikty z Komisją Europejską i szykuje się do samorządowej kampanii wyborczej. Na wielkanocnym spotkaniu klubu Prawa i Sprawiedliwości w ostatnią środę prezes Jarosław Kaczyński ostrzegał, że PiS może się potknąć o własne nogi" - informuje poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Według jednego z rozmówców dziennika, "to efekt tego, że coraz więcej partyjnych konfliktów dociera na Nowogrodzką".


Podziały i wewnętrzne konflikty mają być wynikiem m.in. błędów wizerunkowych. Jednym z najpoważniejszych stały się nagrody, które była premier Beata Szydło przyznała sobie i swoim ministrom.

 

 

Nowa strategia PiS

 

"Choć była premier ich ostatnio broniła, politycy PiS wiedzą, że elektorat może im tego nie wybaczyć. Kaczyński obawia się, że partia zbyt pewna siebie straci możliwość reagowania na popełniane błędy i pogrąży się w walkach frakcyjnych" - napisała "DGP", przekonując, że nowa strategia ma się opierać na dwóch filarach.

 

Zdaniem autorów tekstu, "z jednej strony lider PiS chce uspokoić sytuację w stronnictwie i maksymalnie bezboleśnie przestawić je na tryb wyborczy".

 

"Z drugiej, chodzi o wycofanie się z największych konfliktów wiążących ręce rządowi za granicą, takich jak spór o praworządność z Komisją Europejską oraz o IPN ze Stanami Zjednoczonymi i z Izraelem" - argumentują dziennikarze

 

gazetaprawna.pl,

nro/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie