Lotnisko Chopina wprowadza "ciszę nocną". Samoloty przeszkadzały okolicznym mieszkańcom

Polska
Lotnisko Chopina wprowadza "ciszę nocną". Samoloty przeszkadzały okolicznym mieszkańcom
lotnisko-chopina.pl

Od niedzieli warszawski port lotniczy nie będzie przyjmował samolotów rejsowych w godzinach od 23:30 do 5:30. "Ciszę nocną" wprowadzono w odpowiedzi na prośby mieszkańców okolic lotniska, którzy skarżyli się na uciążliwy hałas startujących i lądujących maszyn. Zmiany mają obowiązywać w dni powszednie i weekendy.

Zazwyczaj w godzinach obowiązywania "ciszy nocnej" lotnisko przyjmowało lub odprawiało kilkanaście samolotów, przede wszystkim czarterów i maszyn tanich linii lotniczych. 

 

Wyjątkiem będą loty państwowe, wojskowe, ratownicze czy też sytuacje kryzysowe. Na lotnisku będą mogły też lądować samoloty opóźnione z przyczyn niezależnych od przewoźnika.

 

Hałas silników przeszkadzał mieszkańcom sąsiadujących z portem lotniczym gmin i dzielnic.  - Proponowane zmiany na pewno zwiększą komfort ich snu, przy okazji zachowamy przepustowość naszego portu lotniczego - mówił po spotkaniu z nimi Hubert Wojciechowski, dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina.

 

"Cisza nocna" to nowość w Polsce. Rozwiązanie sprawdza się natomiast już w innych europejskich miastach. Wprowadziły ją już m.in., lotniska we Frankfurcie, Monachium, Paryżu-Orly, Brukseli, Hamburgu, Zurichu.

 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie