Dolnośląskie: funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego burmistrza Bogatyni

Polska
Dolnośląskie: funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego burmistrza Bogatyni
Polsat News

Zatrzymanie Dominika M. ma związek ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy odbudowie sieci kanalizacji i wodociągowej oraz remoncie dróg i chodników w Porajowie. Według CBA, urzędnik mógł się przyczynić do straty blisko 3 mln zł dotacji na te inwestycje. W sprawie zatrzymano również inspektora nadzoru inwestorskiego oraz wykonawcę inwestycji.

Śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez urzędników Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

 

Dotyczy ono inwestycji związanych z odbudową zniszczonej podczas intensywnych opadów deszczu w czerwcu 2013 r. sieci kanalizacji, sieci wodociągowej oraz odbudowy dróg i chodników w miejscowości Porajów.

 

Zostaną im postawione zarzuty

 

Zdaniem CBA, brak właściwego nadzoru nad firmą zewnętrzną powołaną do nadzoru inwestorskiego doprowadził do błędów w budowie. Śledczy ustalili, że przy realizacji inwestycji zastosowano materiały niezgodne z projektem oraz przekroczono termin zakończenia prac. Miało dojść do tego w drugiej połowie 2015 r.

 

"Mogło to mieć wpływ na możliwość utraty 2,8 mln zł dotacji przyznanej na tę budowę przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki" - przekazał Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

 

Kaczorek poinformował, że zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszą zarzuty m.in. niedopełnienia obowiązków, fałszowania dokumentów i oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie