Ciężarówka z napisem #GermanDeathCamps wyjedzie na ulice w Stanach Zjednoczonych

Świat
Ciężarówka z napisem #GermanDeathCamps wyjedzie na ulice w Stanach Zjednoczonych
German Death Camps/Facebook.com

Polacy z Chicago przygotowali ciężarówkę z grafiką "German Death Camps", która niebawem wyjedzie na drogi w USA - poinformowano na profilu kampanii o tej samej nazwie. Ciężarówka, która jest własnością prywatnej firmy transportowej, odbyła już jazdę próbną w centrum Chicago. Znajdują się na niej napisy, m.in. "Nie myl mordercy z ofiarą" i "Reparacje wojenne dla Polski".

- Dzięki inicjatywie podjętej przez polskie środowisko patriotyczne w Chicago ciężarówka z grafiką #GermanDeathCamps pojawi się w najbliższych dniach na drogach USA - poinformował we wtorek przedstawiciel Związku Żołnierzy NSZ, koła z Chicago, Arkadiusz Cimoch.

 

Cimoch wyjaśnił, że inicjatywa jest odpowiedzią na "zintensyfikowaną kampanię zniesławiającą Polskę i polski naród, która trwa od kilku dekad, a ostatnio przybrała na sile". Akcja ma na celu "wyjście naprzeciw oszczerstwom", gdyż "nigdy nie wolno dopuścić do tego, by Niemcy - architekci oraz sprawcy Holokaustu Polaków i Żydów byli myleni z ofiarami".

 

"Przez kilkadziesiąt lat funkcjonowała precyzyjna i skoordynowana operacja, której celem było metodyczne niwelowanie i relatywizowanie ciążącej na Niemcach odpowiedzialności za zbrodnie podczas II wojny światowej. Jednocześnie akcja dezinformacyjna służyła temu, aby obarczać winą za zbrodnie i Holokaust inne narody, a zwłaszcza Polskę, której terytorium okupowane przez Niemców było głównym obszarem eksterminacji Polaków, Żydów i ofiar wielu innych narodowości w niemieckich obozach śmierci" - informuje w języku polskim opis pod filmikiem zamieszczonym na YouTube. Film ukazuje TIR-a z grafiką #GermanDeathCamps oraz innymi napisami.

 

 

Napis o reparacjach

 

Jeden z nich głosi: "Do not confuse the murderer with the victim" ("Nie myl mordercy z ofiarą").Na boku TIR-a jest też napis: "#WarReparations for Poland" (#reparacje wojenne dla Polski).

 

Ciężarówka w najbliższych dniach wyjedzie na drogi Stanów Zjednoczonych - powiedział Cimoch.

 

PAP, polsatnews.pl

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze