155 tys. zł kary dla kierowcy za używanie magnesu. Może też stracić prawo jazdy w Danii

Świat
155 tys. zł kary dla kierowcy za używanie magnesu. Może też stracić prawo jazdy w Danii
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Public Domain Pictures

Ciężarówkę, za kierownica której siedział 50-letni Polak, zatrzymano do kontroli na duńskiej autostradzie w okolicach Kolding w południowej Jutlandii. Sprawdzono ją wyjątkowo dokładnie, gdyż kierowca wydawał się funkcjonariuszom nienaturalnie zdenerwowany. W końcu mundurowi odkryli przyczynę niepokoju Polaka - magnes, który zakłócał pracę tachografu.

Kierowca przyznał się w końcu do oszustwa, a kolejne badanie ciężarówki i tachografu wykazało, że w ciągu miesiąca magnes był używany ponad 10 razy.


Policja wykazała, że manipulacja zapisami tachografu w bardzo poważny sposób zafałszowała czas pracy kierowcy i obowiązkowych odpoczynków. Kierowcę ukarano grzywną w łącznej wysokości 275 tys. koron duńskich (ok. 155 tys. zł).

 

"Aresztowali" ciężarówkę

 

Mężczyzna nie był w stanie zapłacić takiej kwoty, więc 15 marca duńska policja zajęła ciężarówkę. Zostanie wydana, gdy Polak zapłaci grzywnę.


Sprawa trafi też do duńskiego sądu, a prokurator zamierza domagać się bezwarunkowego pozbawienia kierowcy prawa jazdy na terenie Danii.

 

jv.dk, polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie