Ewakuacja centrum handlowego na Mazowszu po wycieku gazu

Polska
Ewakuacja centrum handlowego na Mazowszu po wycieku gazu
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Ok. 130 klientów i pracowników ewakuowały we wtorek służby z centrum handlowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Przyczyną jest wyciek gazu z jednego z dwóch zbiorników znajdujących się pod ziemią obiektu - poinformowała PAP straż pożarna.

Tomasz Wołoszyn z wydziału prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim powiedział, że w jednym ze zbiorników zasilających centrum handlowe przy ul. Warszawskiej rozszczelnił się zawór. Ewakuowano ok. 130 osób. Wśród nich są zarówno pracownicy, jak i klienci centrum.

 

Minimalizujemy niebezpieczeństwo

 

- Z uwagi na to, że obok jest stacja transformatorowa, podjęliśmy decyzje o tym, że aby zminimalizować niebezpieczeństwo, ewakuujemy całe centrum, pracowników, klientów; odłączone zostało zasilanie budynku w energię elektryczną, rozstawiliśmy dwie kurtyny wodne w części, w której jest stacja transformatorowa - powiedział Wołoszyn.

 

W wyniku awarii służby zamknęły wewnętrzne drogi dojazdowe do centrum oraz parking. Drogi publiczne w pobliżu centrum są przejezdne. Jak poinformowano po godz. 14, sytuacja taka może potrwać kilka godzin.

 

Jak podała straż pożarna, awaria będzie możliwa do usunięcia dopiero po wypompowaniu gazu ze zbiornika. Wezwano do tego zewnętrzną firmę serwisową. Do chwili usunięcia wycieku strażacy będą monitorować sytuację.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie