Ewakuacja szkolnej pływalni w Katowicach. Dzieci zostaną przebadane w szpitalu

Polska

Do zdarzenia doszło na basenie w szkole podstawowej nr 51 w Katowicach. 16 dzieci skarżyło się głównie na nudności i bóle głowy. Zostaną przebadani w szpitalu. Na miejsce wezwano m.in. strażacki pluton chemiczny.

Rzecznik katowickiej straży pożarnej kapitan Adam Kryla powiedział, że informacja o możliwym podtruciu chlorem dzieci korzystających z basenu dotarła do służb ok. 10.30. - Po tym, jak dzieci uskarżały się na dolegliwości, nauczyciele wyprowadzili je z terenu pływalni - relacjonował.

 

Wezwany na miejsce lekarz zdecydował, że uczniowie, którzy poczuli się źle, powinni zostać zbadani w szpitalu. Na miejsce przyjechało osiem zastępów strażaków, w tym pluton chemiczny. Strażacy zmierzyli stężenia chloru w powietrzu i przewietrzyli pływalnię. - Nie stwierdziliśmy żadnego zagrożenia, nie było szkodliwych stężeń chloru w powietrzu - powiedział Kryla.

 

"Sytuacja jest pod kontrolą"

 

"Uczniowie klas młodszych mają zapewnioną opiekę. Rodzice mogą odebrać swoje dzieci ze świetlic szkolnych" - brzmi wpis na profilu szkoły na Facebooku. 


"Sytuacja jest pod kontrolą" - dodano.

 

 

rmf24.pl, polsatnews.pl, PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie