PKO BP otworzy oddział w Londynie. "Wypełniamy potrzebę naszych klientów"

Biznes
PKO BP otworzy oddział w Londynie. "Wypełniamy potrzebę naszych klientów"
PKO BP

PKO Bank Polski otworzy przed końcem 2018 roku oddział bankowości korporacyjnej w Londynie - zapowiedział w poniedziałek jego prezes Zbigniew Jagiełło. Placówka będzie zajmowała się działalnością na rzecz polskich firm.

Jagiełło powiedział na konferencji prasowej, że bank dostrzega potrzebę wsparcia polskich firm.

 

- My tę niszę, potrzebę naszych klientów wypełniamy. We Frankfurcie otworzyliśmy oddział, który obsługuje Orlen Deutschland jako taką flagową polską instytucję w Niemczech oraz wiele innych firm, które mają potrzeby kredytowe, trade finance czy firmy, które szukają informacji, w jaki sposób mogą we Frankfurcie, w Niemczech spełniać swoje finansowe potrzeby. To samo dzieje się w Czechach i teraz czas na Wielką Brytanię - tłumaczył.

 

Jak zaznaczył, działalność banku w Londynie będzie oparta na obsłudze "polskich firm, które mają relacje z Polską".

 

Jagiełło zaznaczył, że wkrótce PKO BP rozpocznie kompletowanie zespołu menadżerskiego, wybór lokalizacji i przygotowania systemu informatycznego.

 

Prezes PKO BP wziął udział w konferencji prasowej w Londynie, otwierającej szóstą edycję forum CEE Capital Markets w Londynie, trzydniowego wydarzenia promującego polski rynek kapitałowy, w trakcie którego 30 spółek z Polski i innych krajów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej spotka się z blisko 50 zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie