Pawłowicz przed wizytą Merkel: "Achtung! Totalni, na trasę przejazdu"

Polska
Pawłowicz przed wizytą Merkel: "Achtung! Totalni, na trasę przejazdu"
Polsat News

W poniedziałek z oficjalną wizytą do Warszawy przyjedzie niemiecka kanclerz Angela Merkel. "Achtung! Achtung! Za kilka godzin przybędzie..." - zaczęła swój wpis na Twitterze Krystyna Pawłowicz (PiS). "Totalni, na trasę przejazdu... Można zabrać pamiątki z czasów II wojny" - dodała.

Polska będzie drugim po Francji celem wizyty zagranicznej Merkel od jej wybrania w środę przez Bundestag na czwartą kadencję na stanowisko kanclerza Niemiec.

 

Niemiecka polityk spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą oraz z premierem Mateuszem Morawieckim. Ostatnie spotkanie Morawiecki-Merkel odbyło się 16 lutego br. w Berlinie. Po tym spotkaniu politycy zwracali uwagę m.in. na "bardzo dobre stosunki gospodarcze" pomiędzy Polską a Niemcami.

 

"Napisałam apel do totalnych"

 

Do wizyty niemieckiej kanclerz odniosła się na Twittwrze posłanka Krystyna Pawłowicz. 

 

 "Achtung! Achtung! Za kilka godzin przybędzie... Totalni, na trasę przejazdu... Można zabrać pamiątki z czasów II wojny. Krzyże i podobne relikwie - dyskretnie, bo art.13 konstytucji... Pod ambasadą niemiecką zapisy na ucałowanie dłoni. Ambasadora" - napisała.

 

 

Jeden z użytkowników Twittera zwrócił posłance uwagę na to, że "nawet jeśli się z kimś nie zgadza, należy się wzajemny szacunek i opanowanie". "Będzie gościem - pokażmy się z dobrej strony - ponad podziałami" - dodał.

 

"A czy ja napisałam choćby jedno złe słowo o pani Kanclerz? Napisałam apel do totalnych, życzliwy przecież" - odpowiedziała Pawłowicz.

 

"Wizyta w tych sprawach, czy dla »oka«?"

 

W poniedziałek rano posłanka PiS dodała kolejnego tweeta ws. wizyty niemieckiej kanclerz.

 

"Niemcy, a co z: NS 2 (Nord Stream 2 - red.), sankcjami unijnymi z art 7., uznaniem polskiej mniejszości w Niemczech, reparacjami dla Polski, waszą antypolską polityką historyczną obwiniającą Polaków za II wojnę, nieuczciwą konkurencją gospodarczą? Czy 5 godz. wizyta w TYCH sprawach, czy dla »oka«?" - napisała.

 

polsatnews.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie