Okradali kierowców na autostradzie metodą "na kolec". Aresztowani trzej Gruzini

Polska

Słubicki (Lubuskie) sąd aresztował trzech obywateli Gruzji podejrzanych o okradanie kierowców sposobem "na kolec". Mieli przebijać opony, a potem kraść, wykorzystując nieuwagę kierowcy podczas wymiany koła - poinformowała w poniedziałek Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

- Podejrzani są w wieku 27, 41 i 42 lat. Usłyszeli zarzuty dotyczące dwóch takich kradzieży, ale nadal badamy sprawę i niewykluczone jest poszerzenie listy zarzutów. W pierwszym przypadku ukradli ponad 10 tys. zł, w drugim 2,5 tys. zł. Do aresztu trafili na trzy miesiące. Grozi im do pięciu lat więzienia - powiedziała Jankowska. 


Dodała, że sprawcy na ofiary wybierali kierowców lawet, których obserwowali. Kiedy nadarzała się okazja, wbijali ostry przedmiot w oponę samochodu.

 

Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca orientował się, że złapał gumę. Zatrzymywał samochód i zabierał się za wymianę uszkodzonego koła. Drzwi samochodu pozostawały otwarte, z czego korzystali przestępcy, kradnąc saszetki z pieniędzmi i dokumentami.

 

Możliwe dalsze zatrzymania 


Nad sprawą pracowali policjanci ze Słubic i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Do ujęcia podejrzanych doszło na gorącym uczynku przed weekendem.


Sąd Rejonowy w Słubicach zadecydował o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań oraz rozszerzenia zatrzymanym mężczyznom zarzutów o popełnienie kolejnych czynów.


PAP, polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie