Kradły batoniki i wódkę. Po kilku miesiącach rozbito "szajkę" dziewczynek w wieku od 10 do 12 lat

Polska

Trzy dziewczynki z Orzysza (woj. warmińsko-mazurskie) pierwszego włamania dokonały w październiku 2017 r. Z jednej z restauracji ukradły pieniądze i 25 paczek chipsów. Ich kolejnym łupem, po włamaniu do baru, były woda mineralna, trzy napoje gazowane oraz butelka wódki. Sprawa została początkowo umorzona z powodu niewykrycia sprawców, ale dzielnicowy nie dał za wygraną i prowadził śledztwo.

Po pierwszym włamaniu funkcjonariusze ustalili, że nieznani sprawcy weszli do lokalu gastronomicznego odrywając roletę okienną. Zginęło wówczas 280 złotych w gotówce i 25 paczek chipsów o wartości 100 złotych. Straty były jednak znacznie wyższe, właściciel oszacował je na blisko 1400 złotych, gdyż sprawcy zniszczyli roletę wartą 1000 złotych. Sprawa została umorzona z powodu niewykrycia sprawcy włamania.


Dzielnicowy nie dał jednak za wygraną. W trakcie obchodu zdobył informacje, które pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie sprawców. Okazało się, że włamania dokonały trzy dziewczynki w wieku od 10 do 12 lat.

 

Dziewczynki kradły i niszczyły


W trakcie wyjaśniania okoliczności kradzieży z włamaniem okazało się, że dziewczynki są sprawczyniami innych włamań. Również w październiku 2017 r. włamały się np. do innego lokalu, z którego zabrały butelkę wody mineralnej, batony, trzy butelki napoju gazowanego oraz butelkę wódki. Przy okazji uszkodziły m.in. ścianę budynku, baner reklamowy oraz stół bilardowy. Łączną wartość strat właściciel oszacował na ponad 1000 złotych.


Dziewczyny włamały się również do przyczepy campingowej stojącej na terenie miejskich ogrodów działkowych. Zabrały z niej jedynie czarną skórzaną torbę o wartości ok. 50 złotych.

 

Nieudane włamanie do domku letniskowego


Ostatnie ich włamanie nie zakończyło się sukcesem. Po zerwaniu moskitiery okiennej i uszkodzeniu framugi nastolatki weszły do domku letniskowego. Nie zdążyły jednak nic ukraść, ponieważ wystraszył je właściciel.


Sprawą nastolatek zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie