Minionej doby trzy osoby zmarły z powodu wychłodzenia organizmu

Polska
Minionej doby trzy osoby zmarły z powodu wychłodzenia organizmu
pixabay/holzijue
Zdjęcie ilustracyjne

Trzy osoby zmarły minionej doby z powodu wychłodzenia organizmu - podało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB poinformowało także, że w niedzielę w wyniku zatrucia tlenkiem węgla śmierć poniosły dwie osoby.

Łącznie trzy osoby zmarły w wyniku wychłodzenia organizmu w województwach: lubelskim, małopolskim i świętokrzyskim. Do tej pory od 1 listopada ub. roku z tego powodu śmierć poniosło 78 osób. "Reaguj, gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy. Dzwoń na numer #112" - apeluje RCB na Twitterze.

 

 

"Czad zbiera żniwo"

 

Także minionej doby dwie osoby - na Mazowszu i na Śląsku - zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Od początku października 2017 roku odnotowano liczbę 65 zgonów po zatruciu tym związkiem. "#Czad także zbiera żniwo. Minionej doby zatruły się dwie osoby. Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa" - napisało Centrum.

 

Niepokojącymi objawami, świadczącymi o ulatniającym się czadzie, mogą być nudności, senność i bóle głowy. Najprostszym sposobem, by ustrzec się przed zatruciem czadem, jest zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika tlenku węgla.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie