16. dziecko w rodzinie. Na chrzcinach prezydent Duda, wicepremier Szydło i kardynał Dziwisz

Polska
16. dziecko w rodzinie. Na chrzcinach prezydent Duda, wicepremier Szydło i kardynał Dziwisz
Fot. Czesław Bogdał/Archidiecezja Krakowska

Prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier Beata Szydło wzięli w sobotę udział w chrzcie Zuzanny Marii Nelec - szesnastego dziecka wielodzietnej rodziny z Przeciszowa niedaleko Oświęcimia (Małopolskie). Ceremonii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

Zdjęcie z Zuzanną prezydent zamieścił na Twitterze. 

 

 

Rodzina Nelców zaprosiła na uroczystość prezydenta i byłą premier, aby wyrazić swoją "wdzięczność za aktywne działanie na rzecz wspierania polityki prorodzinnej państwa". Państwo Grażyna i Sławomir Nelcowie chcieli także w ten sposób podziękować Dudzie za zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego - prezydent i Nelcowie spotkali się w Pałacu Prezydenckim w ubiegłym roku, w Dzień Dziecka.

 

Homilia kard. Dziwisza

 

- Cieszymy się, że jest z nami pan prezydent. To wymowny gest, który możemy odczytać jako znak troski o rodzinę. Cieszymy się z obecności pani premier. Rodzice małej Zuzanny Marii przynieśli swoje dziecko, 16. z kolei, aby przez chrzest święty stało się dzieckiem Bożym i uczennicą Jezusa Chrystusa - powiedział w homilii kard. Stanisław Dziwisz.

 

 

Kard. Dziwisz: 500+ błogosławieństwem

 

W jego ocenie szczególne okoliczności chrztu stanowią zachętę do refleksji nad wspólną odpowiedzialnością za los i dobro polskich rodzin.

 

- Wiemy, że sporo już uczyniono dla nich w ostatnim czasie. Program 500+ stał się prawdziwym błogosławieństwem dla ogromnej rzeszy rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, wychowujących dzieci i borykających się z codziennymi trudnościami - zaznaczył Dziwisz.

 

Jak dodał, rządowy program "Polacy przyjęli z wielkim uznaniem". Program ten - mówił kardynał - stał się "konkretnym wyrazem solidarności całego społeczeństwa, dla którego dzieci są przecież - powinny być - największym skarbem i nadzieją".

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie