"Matka jest jak skała, to fundament". Rafalska podczas odznaczania zasłużonych matek

Polska

- Liczne rodziny są naszym narodowym dobrem - powiedziała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Podkreślała, że rodziny wielodzietne powinny być doceniane, ponieważ ponoszą zwielokrotniony trud wychowywania. Minister uczestniczyła w uroczystości wręczenia przez prezydenta Andrzeja Dudę odznaczeń państwowych matkom zasłużonym w wychowywaniu dzieci.

- Dziękuję, dziękuję za wielki trud wychowania dzieci w duchu patriotycznym, w duchu służby - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda, wręczając odznaczenia zasłużonym matkom.

 

Duda: jesteście naszym największym dobrem narodowym

 

- Jesteście panie naszym największym dobrem narodowym, taka jest prawda. Nie ma Polska większego dobra niż polskie matki, które wychowują dzieci, które dbają o dom, które troszczą się o to, by tradycja była przechowywana i przekazywana z pokolenia na pokolenia - dodał Andrzej Duda.

 

- Wyrazy szacunku i uznania, i szczerego, niekłamanego podziwu za trud wychowania w tak licznych rodzinach. Rodzina jest jak skała, matka jest jak skała, to fundament, o który wszystko się opiera - powiedziała Rafalska.

 

Podkreśliła, że rząd i państwo polskie dziękują matkom za trud wychowywania dzieci.

 

"Jeśli się chwalić, to nie będziemy otwierać garaży, pokazywać wille"

 

- Marzy mi się taka Polska i taka sytuacja, w której, jak chcemy się chwalić naszym życiowym dorobkiem, to nie będziemy otwierać garaży, pokazywać wille, pokazywać stan konta, tylko pokażemy właśnie to, co jest za państwa plecami: liczne, uśmiechnięte, pełne rodziny, które są państwa największym majątkiem i naszym narodowym dobrem - powiedziała Rafalska, zwracając się do odznaczonych matek.

 

Zapewniła, że rząd stara się prowadzić politykę wspierania rodzin, m.in. przez program "500 plus".

 

W Pałacu Prezydenckim odbyło się w środę uroczyste spotkanie pary prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi, podczas którego matki zasłużonym w wychowywaniu dzieci odebrały państwowe odznaczenia

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie